Kryeministri Kurti merr pjesë në konferencën shkencore për sfidat e bashkëpunimit Kosovë-Shqipëri dhe rajon

Në njërën nga seancat e ditës së dytë të konferencës shkencore “Sfidat e bashkëpunimit ekonomik Kosovë-Shqipëri dhe rajon”, e cila i zhvilloi punimet në Akademinë e Shkencave dhe të Arteve të Kosovës, mori pjesë edhe kryeministri i Republikës së Kosovës, zoti Albin Kurti. Ai iu drejtua pjesëmarrësve të konferencës me një fjalë rasti, me ç’rast paraqiti disa aspekte të marrëdhënieve ekonomike të dy vendeve, duke iniciuar njëkohësisht edhe prioritetet dhe sfidat kryesore në këto marrëdhënie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fjala e Kryeministrit të Republikës së Kosovës, z. Albin Kurti:

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [91.88 KB]