AKADEMIA E SHKENCAVE DHE E ARTEVE E KOSOVËS NËNSHKRUAN MEMORANDUM MIRËKUPTIMI ME AKADEMINË NACIONALE TË LINCEIT TË ITALISË

Akademia e Shkencave dhe e Arteve e Kosovës ka nënshkruar së fundi një Memorandum mirëkuptimi më Akademinë e Nacionale të Linceit të Italisë. Me këtë memorandum hapet një kapitull i ri i bashkëpunimit ndërmjet dy akademive dhe pritet që në të ardhmen e afërt të nënshkruhet edhe një protokoll me pika të përbashkëta të programit të bashkëpunimit.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [167.01 KB]